PLEASE DO NOT CONFUSE JUDGE SLOTS WITH ARENA PRESENTATION TIMES.
Judging time bands are when the allocated Judges are expected to visit the teams at their kiosks.
NOTE: THESE JUDGING TIME BANDS ARE FINAL.
KINDLY DO NOT REQUEST ANY ACCOMODATIONS OR MODIFICATIONS IN SCHEDULE, AS THERE IS NO FEASIBILITY DUE TO TIGHT EVENT SCHEDULES.
THANK YOU IN ADVANCE, FOR YOUR UNDERSTANDING!
Judging Slot Allocations: Judges can visit the allocated teams in any order during this time band, spending about 20 minutes per Catalyst.
Though we try to target the judges to visit teams together within the judging slot, sometimes we face unprecendented challenges, and a judge might visit alone, outside of this time slot. Please ensure your booth is well covered throughout the 18th June.
There is no judging 12:30 - 13:00
All judging will take place on 18th June at your kiosk.
Meet all the judges on our Awards webpage
Most judges will be wearing a lanyard which says 'Catalyst Judge'
URN | Catalyst Name | Booth # | Judging Time Slot | Judge 1 | Judge 2 | Judge 3 | Judge 4 |
C24.0.619 | Wholesale fibre broadband standardization | C35 | 18th June 14:30 - 16:00 (Judging slot 3) | Narendra Singh | Celwin J. Tirath | Gadi Solotorevsky | Wang Ye |
C24.0.621 | WebAssembly canvas - Phase II | C34 | 18th June 14:30 - 16:00 (Judging slot 3) | Narendra Singh | Celwin J. Tirath | Gadi Solotorevsky | Wang Ye |
C24.0.622 | BiMa: Billing integration for marketplaces - Phase II | C24 | 18th June 14:30 - 16:00 (Judging slot 3) | Narendra Singh | Celwin J. Tirath | Gadi Solotorevsky | Wang Ye |
C24.0.624 | CABOOM! Converged access B2B2C over ODA marketplace – Phase III | C25 | 18th June 14:30 - 16:00 (Judging slot 3) | Emir Benic | Song Yulun | Andreas Böehmann | Randall Rene |
C24.0.625 | Holistic intelligence & GenAI to accelerate 5G monetization | C5 | 18th June 14:30 - 16:00 (Judging slot 3) | Chris Anderson | Ari Sondang Sibarani | Anil Rao | Abhi Sur |
C24.0.628 | LOKI - LLM O&M knowledge integrator | C20 | 18th June 14:30 - 16:00 (Judging slot 3) | Emir Benic | Song Yulun | Andreas Böehmann | Randall Rene |
C24.0.631 | Harnessing GenAI's business value for operations transformation | C18 | 18th June 13:30 - 14:30 (Judging slot 2, after 13:30) | Anuja Sheth | Barb Silfies | Chris Anderson | Rick Lievano |
C24.0.632 | Autonomous CEI for zero-touch 5G and wifi networks - Phase IV | C1 | 18th June 11:00 - 12:30 (Judging slot 1) | Anuja Sheth | Khalid Attia | Kamal Maghsoudlou | Mo Zoualfaghari |
C24.0.636 | Incident co-pilot | C6 | 18th June 16:00 - 17:30 (Judging slot 4) | Emir Benic | Andreas Böehmann | Randall Rene | Chris Anderson |
C24.0.637 | Cellular to satellite communication | C26 | 18th June 11:00 - 12:30 (Judging slot 1) | Narendra Singh | Celwin J. Tirath | Gadi Solotorevsky | Ayedime Amadi |
C24.0.638 | Intent-driven slice management in autonomous network - Phase IV | C7 | 18th June 13:00 - 14:30 (Judging slot 2) | Lester Thomas | linda wang | Khalid Attia | Hasan Jafri |
C24.0.641 | Large language models accelerate innovation and intelligent transformation | C19 | 18th June 16:00 - 17:30 (Judging slot 4) | Kamal Maghsoudlou | Song Yulun | Ayedime Amadi | Elaine Haher |
C24.0.642 | Unlock conversational data insights: Automating virtual agent | C23 | 18th June 16:00 - 17:30 (Judging slot 4) | Emir Benic | Andreas Böehmann | Randall Rene | x |
C24.0.643 | AI-driven product configuration and provision | C14 | 18th June 11:00 - 12:30 (Judging slot 1) | Kamal Maghsoudlou | Mo Zoualfaghari | Ayedime Amadi | Barb Silfies |
C24.0.646 | Unleash 5G monetization with autonomous operations | C10 | 18th June 11:00 - 12:30 (Judging slot 1) | Luigi Licciardi | Syakil Shahabudin | Ishari Siriwardane | Rahul Kumar |
C24.0.648 | GenAI Powered toolkit for network & service management | C17 | 18th June 11:00 - 12:30 (Judging slot 1) | Lester Thomas | linda wang | Khalid Attia | Hasan Jafri |
C24.0.650 | Realtime intelligent customer experiences | C21 | 18th June 14:30 - 16:00 (Judging slot 3) | Luigi Licciardi | Syakil Shahabudin | Ishari Siriwardane | Rahul Kumar |
C24.0.651 | Autonomous networks hyperloops - Phase V | C2 | 18th June 11:00 - 12:30 (Judging slot 1) | Lester Thomas | linda wang | Khalid Attia | Hasan Jafri |
C24.0.652 | Data-to-NPS: Boosting NPS using Decision Intelligence | C27 | 18th June 14:00 - 14:30 (Judging slot 2) | Elaine Haher | Ari Sondang Sibarani | Anil Rao | Abhi Sur |
C24.0.654 | AI-driven offer lifecycle management | C13 | 18th June 13:00 - 14:30 (Judging slot 2) | Lester Thomas | linda wang | Khalid Attia | Hasan Jafri |
C24.0.655 | Portable private network | C8 | 18th June 13:00 - 14:30 (Judging slot 2) | Ari Sondang Sibarani | Anil Rao | Abhi Sur | Elaine Haher |
C24.0.658 | GenAI Hyperautomation for customer and business operations | C29 | 18th June 13:00 - 14:30 (Judging slot 2) | Anuja Sheth | Barb Silfies | Chris Anderson | Rick Lievano |
C24.0.663 | Transforming Techco landscape through open digital experience to achieve sustainable business growth | C33 | 18th June 16:00 - 17:30 (Judging slot 4) | Kamal Maghsoudlou | Andreas Böehmann | Ayedime Amadi | Elaine Haher |
C24.0.664 | ReNOVATE AI: Rejuvenating network build and operations through AI | C22 | 18th June 13:00 - 14:30 (Judging slot 2) | Lester Thomas | linda wang | Khalid Attia | Hasan Jafri |
C24.0.667 | Accelerating cognitive growth on WISE investment | C11 | 18th June 14:30 - 16:00 (Judging slot 3) | Ari Sondang Sibarani | Anil Rao | Abhi Sur | Chris Anderson |
C24.0.672 | AI agent empowering higher autonomous level | C12 | 18th June 11:00 - 12:30 (Judging slot 1) | Kamal Maghsoudlou | Mo Zoualfaghari | Ayedime Amadi | Barb Silfies |
C24.0.673 | Digital twin network: AI-based customer perception collaborative optimization system | C3 | 18th June 13:00 - 14:30 (Judging slot 2) | Anuja Sheth | Barb Silfies | Chris Anderson | Rick Lievano |
C24.0.678 | Beyond chatbots – Revolutionizing telecom with advanced generative AI | C15 | 18th June 16:00 - 17:30 (Judging slot 4) | Kamal Maghsoudlou | Wang Ye | Ayedime Amadi | Elaine Haher |
C24.0.683 | SATCOM + 5G anywhere - Phase II | C31 | 18th June 16:00 - 17:30 (Judging slot 4) | Emir Benic | Song Yulun | Wang Ye | Randall Rene |
C24.0.688 | Technician as a salesman: Chat activation journey | C32 | 18th June 14:30 - 16:00 (Judging slot 3) | Emir Benic | Song Yulun | Andreas Böehmann | Randall Rene |
C24.0.693 | DarkNOC: GenAI propels insights driven NetOps | C16 | 18th June 11:00 - 12:30 (Judging slot 1) | Narendra Singh | Celwin J. Tirath | Gadi Solotorevsky | Lester Thomas |
C24.0.694 | Interoperable logical resource management platform | C30 | 18th June 14:30 - 16:00 (Judging slot 3) | Luigi Licciardi | Syakil Shahabudin | Ishari Siriwardane | Rahul Kumar |
C24.0.700 | Sustainable and autonomous IoT ecosystems | C9 | 18th June 13:00 - 14:30 (Judging slot 2) | Elaine Haher | Ari Sondang Sibarani | Anil Rao | Abhi Sur |
C24.0.705 | GenAI empowers computing force network | C4 | 18th June 11:00 - 12:30 (Judging slot 1) | Luigi Licciardi | Syakil Shahabudin | Ishari Siriwardane | Rahul Kumar |
C24.0.710 | DBM: Securing the supply chain - Phase VII | C28 | 18th June 14:30 - 15:30 (Judging slot 3) ORDER 1 | Luigi Licciardi | Syakil Shahabudin | Ishari Siriwardane | Rahul Kumar |